TEKNOLOGI KEJURUTERAAN

KAKITANGAN AKADEMIK

zaliza

Dr. Zaliza binti Hanapi (Ketua Jabatan)

Doktor Falsafah (Pendidikan Teknikal dan Vokasional), UTM

Sarjana (Teknik dan Vokasional), UPM

Sarjana Muda Pendidikan Teknikal dan Vokasional, UTHM

  • zaliza.hanapi@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506134
ramlee

Profesor Dr. Ramlee bin Mustapha

Ph.D. Technical and Vocational Education (Curriculum & Instruction in TVET), Purdue University

Master of Educational Administration Eastern New Mexico University

Master of Science Industrial Technology (Industrial Technology), Purdue University

Bachelor of Science (Chemical Engineering), University of Alabama

  • dr.ramlee@ftv.upsi.edu.my
  • drramlee@yahoo.com
  • 05-4505816

Prof. Madya Dr. Mohamed Nor Azhari bin Azman

Doktor Falsafah (Kejuruteraan Awam), USM

Sarjana Kejuruteraan (Geomatik), USM

Sarjana Muda (Pembinaan dan Rekabentuk Struktur), UTP

  • mnazhari@upsi.edu.my
  • 05-4505387

Prof. Madya Dr. Sethuprakhash a/l Vengidason

Doktor Falsafah (Kimia), UM

Sarjana (Kimia), UM

Sarjana Muda (Kimia), UM

  • drprakhash@yahoo.com
  • 05-4506000

Dr. Che Ghani bin Che Kob

Doktor Falsafah Pendidikan (Kurikulum dan Pengajaran), USM

Sarjana Pendidikan, UTHM

Sarjana Muda Sains Kejuruteraan Mekanikal (Pembuatan), UTHM

  • cheghani@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506134
azlan

Dr. Mohd Azlan bin Mohammad Hussain

Doktor Falsafah – (Workforce Education and Development) The Pennsylvania State University, USA

Sarjana Pendidikan (Pendidikan Teknikal dan Vokasional), UTM

Sarjana Muda Teknologi Serta Pendidikan (Kejuruteraan Elektrik), UTM

  • azlanhusin_85@yahoo.com
  • 05-4506123
arman

Dr. Arman Shah bin Abdullah

Doktor Falsafah (Kejuruteraan Mekanikal), UTM

Sarjana Mekanikal (Pembuatan), UTM

Sarjana Muda Kejuruteraan (Reka Bentuk Pembuatan), UTeM

  • armanshah@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4505404

Dr. Nurul Nazirah binti Mohd Imam Ma'arof

Doktor Falsafah (Kejuruteraan Elektrik), UTM

Sarjana Muda Kejuruteraan Elektrik (Telekomunikasi) dengan Kepujian, UTM

  • nnazirah@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4505360
irdayanti

Dr. Irdayanti binti Mat Nashir

Doktor Falsafah – Pendidikan Teknikal dan Vokasional (Teknikal dan Vokasional), UPSI

Sarjana – Pendidikan Teknikal dan Vokasional (Teknikal dan Vokasional), UTHM

Sarjana Muda – Kejuruteraan Elektrik (Sistem Maklumat), UTHM

  • irdayanti@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506000
jing

Dr. Tang Jing Rui

Doktor Falsafah – Kecerdikan Berkomputer, USM

Sarjana Muda Kejuruteraan (Kejuruteraan Mekatronik), USM

  • tangjingrui@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506000
firdaus

Dr. Mohd Firdaus bin Mustaffa Kamal

PhD in The Specialisms Of The Built Environment, UiTM

Sarjana Pengurusan Pembinaan, UTM

Sarjana Muda Pengurusan Teknologi (Pembinaan), UTHM

  • firdaus.mk@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506000

Dr. Rafeizah binti Mohd Zulkifli

Doktor Falsafah – (Workforce Education and Development) The Pennsylvania State University, USA

Sarjana Pendidikan (Pendidikan Teknikal dan Vokasional), UTM

Sarjana Muda Teknologi Serta Pendidikan (Kejuruteraan Elektrik), UTM

  • rafeizah@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506000

Encik Khairul Anuar bin Hasnan

Sarjana (Pendidikan Teknikal dan Vokasional), UPM

Sarjana Muda Pendidikan (Kejuruteraan Mekanikal), UTM

Diploma Perguruan Khas (Kejuruteraan Mekanikal), Maktab Perguruan

Sijil Perguruan Asas Mekanikal (Kimpalan dan Fabrikasi Logam) Maktab Perguruan Teknik

  • khairul.anuar@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4505558

Encik Muhammad Firdhaus bin Che Hassan

Sarjana  Kejuruteraan (Kejuruteraan Pembuatan), UM

Sarjana Muda  Kejuruteraan Pembuatan (Reka Bentuk Pembuatan), UTeM

  • mfirdhaus@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506000
lisa

Cik Wan Nur Lisa binti Wan Ahmad

Sarjana (Kejuruteraan Mekanikal), UMP

Sarjana Muda Kejuruteraan Mekanikal, UMP

  • nurlisa@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506000

Cik Asmida binti Ismail

Sarjana Kejuruteraan (Elektrik Elektronik dan Komunikasi), UTM

Sarjana Muda Kejuruteraan Elektrik (Elektronik), UTM

(Cuti Belajar )

  • asmida@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506048

Puan Fardila binti Mohd Zaihidee

Sarjana Kejuruteraan (Mekatronik), UM

Sarjana Muda Dengan Kepujian Kejuruteraan Elektrik dan Elektronik (Automasi) University of Applied Sciences, Saarland, Germany

(Cuti Belajar )

  • fardila@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506000
zon

Puan Zon Fazlila binti Mohd Ahir

Sarjana Kejuruteraan Elektrik (Elektronik), UTM

Sarjana Muda Kejuruteraan Elektrik (Elektronik), UTM

(Cuti Belajar)

  • fazlila@ftv.upsi.edu.my
  • 05-4506000

TEKNOLOGI KEJURUTERAAN

KAKITANGAN TEKNIKAL

amir

Encik Amir Azril bin Mohd Ali

Penolong Pegawai Latihan Vokasional DV29

  • amirazril@upsi.edu.my
  • (+6) 05-450 6187
khairulzurin

Encik Muhammad Khairulzurin bin Ismail

Penolong Pegawai Latihan Vokasional DV29

  • khairulzurin@ftv.upsi.edu.my
  • (+6) 05-450 6689
auzan

Encik Muhd Auzan bin Abd Aziz

Penolong Pegawai Latihan Vokasional DV29

  • auzan@ftv.upsi.edu.my
  • (+6) 05-450 6000
saleh

Encik Salehudin bin Dalmi

Penolong Jurutera JA29

  • salehudin@upsi.edu.my
  • (+6) 05-450 6686